Piektdiena, 2019. gada 27. septembris

Šovakar BK "Ogre" sezonas atklāšanas spēlē uzņems "Jūrmalu Betsafe"

Šovakar starta šāviens tiks dots otrajai Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas sezonai, kam šosezon būs ģenerālsponsora "Pafbet" nosaukums. Pavasarī Latvijas čempionāta bronzas medaļas izcīnījusī BK "Ogre" pulksten 19.00 savā laukumā uzņems komandu "Jūrmala Betsafe".

Šīs sezonas pirmā spēlē "Pafbet" Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā tiks aizvadīta Tallinā, kur pulksten 18.00 Igaunijas vicečempione Tallinas "Kalev/TLU" tiksies ar "Avis Rapla" basketbolistiem. Igaunijas galvaspilsētas komandas rindās spēlēs liepājnieks Mareks Jurevičus, savukārt pēdējos gados latviešu basketbolistus iecienījusī Raplas vienība šosezon papildspēkus mūsu valstī neatrada.

Latvijas basketbola līdzjutējiem aktuālāka gan būs spēle Ogrē, kas sāksies stundu vēlāk. Pēdējās divās sezonās Latvijas Basketbola līgas bronzas medaļas dalījušās "Ogre" un "Jūrmala Betsafe" jauno čempionātu sāks ar savstarpēju spēli. Aizpērnajā pavasarī jūrmalnieki bija tie, kuri triju spēļu sērijā aizslaucīja ogrēniešu cerības uz bronzu. Savukārt pagājušajā sezonā "Ogre" revanšējās, izmantojot minimālo trīs spēļu skaitu, lai uzkārtu kaklā kārotās bronzas medaļas. Latvijas - Igaunijas apvienotās līgas čempionātā "Ogre" bija labākā komanda aiz trīs lielajiem reģiona vaļiem, bet finālčetriniekā ogrēniešiem pietrūka tikai viena precīza tālmetiena, lai visas līgas medaļas pārvestu uz Latviju un atstātu bešā "Kalev/Cramo". Savukārt jūrmalnieku aizvadīto sezonu par sekmīgu nodēvēt nevar, jo regulārās sezonas pēdējās spēlēs komanda pazaudēja šķietami drošu "play-off" pozīciju, finišējot uzreiz aiz Latvijas - Igaunijas līgas izslēgšanas spēļu strīpas.

Pēc Artūra Visocka-Rubeņa pāriešanas uz "Ventspili" pie ogrēniešu stūres ar atvērto līgumu stājies Nikolajs Mazurs. Kamēr citas komandas piedzīvojušas milzīgas sastāva pārmaiņas, "Ogre" saglabājusi savu kodolu, vienīgos papildinājumus veicot saspēles vadītāja pozīcijā, lai aizstātu Edgaru Lasenbergu. Viņa pozīcijā klāt nākuši amerikānis Džeimss Batemons un Nikolajs Zotovs. Ne mazāk būtisku lomu kā pērn spēlēs Kristaps Dārgais, Rinalds Sirsniņš, Kaspars Bērziņš, Rihards Zēbergs un citi ierindā palikušie basketbolisti. Ņemot vērā komandas savstarpējo saspēlētību, ogrēniešiem ir visas iespējas strauji sākt sezonu jau no starta blokiem.

Ja ogrēniešiem nomainījies treneris, bet ierindā palikusi lielākā daļa komandas, tad "Jūrmala Betsafe" situācija ir pretēja. Treneris Mārtiņš Gulbis turpinās vadīt kūrortpilsētas komandu, taču ierindā no pērnās sezonas palikuši tikai kapteinis Uģis Pinete un spēlējošais prezidents Edgars Jeromanovs. Pašā sezonas priekšvakarā vienības pieteikums papildināts ar Kasparu Vecvagaru. Komandā notikušas arī vairākas atgriešanās. Atpakaļ pie trenera Gulbja atnācis lietuvietis Deniss Krestiņins, kā arī ar viņu pirms divām sezonām "Jūrmalas" rindās kopā spēlējušais Ervīns Jonāts. Savukārt pēc divām sezonām LBL2 čempionātā jelgavnieku rindās, jūrmalnieku sastāvā atkal atrodams Uldis Feldmanis. Bez jau pieminētā Krestiņina, kurš garajā galā aizstājis uz sevi cerības neattaisnojušo Modestu Paulausku, leģionāru rindās ir arī amerikāņu aizsargs Džordans Grants un zviedru spēka uzbrucējs Pjērs Hemptons, kā arī "Ventspils" sistēmā izaudzinātais baltkrievs Deniss Vikentjevs.

Aicinām līdzjutējus atbalstīt Ogres komandu klātienē, jo arī jūsu līdzi jušana ir mūsu basketbolistu panākumu atslēga. Tiekamies Ogres 1. vidusskolas sporta hallē pulksten 19.00! Biļešu cenas uz spēli: 4,00 eiro, ar Ogres novadnieka karti vai novadā deklarētajiem mobilās lietotnes "Ogres novadnieks" lietotājiem – 3,00 eiro, skolēniem un studentiem – 2,00 eiro, bet ar Ogres novadnieka karti – 1,00 eiro. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam, kā arī pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecību, ieeja bez maksas.

Nāc un atbalsti Ogres komandu cīņā pret "Jūrmala Betsafe"!

Izmantotie resursi: www.sportacentrs.com

Dalīties ar rakstu