Trešdiena, 2021. gada 31. marts

Noskaidrotas visas "FINAL-6" komandas

Jau ilgāku laiku bija zināmas piecas no sešām komandām, kuras kvalificējušās Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas "Final-6" spēlēm. Vakar šim pieciniekam pievienojās arī sestā komanda.

Jau vismaz pāris nedēļas ir zināms Latvijas trijnieks, kas cīnīsies par apvienotās līgas čempionu kausu. Ar stabilu atrāvienu pirmo vietu Latvijas komandu ieskaitē ieņem "VEF Rīga" un labāko sešu komandu finālu automātiski sāks ar otro kārtu. Vietu izslēgšanas spēles nodrošinājušas arī BK "Ogre" un BK "Ventspils". Komandām vel atlicis noskaidrot savu vietu regulārā turnīra ieskaitē, lai varētu sākt gatavoties pirmās kārtas spēlēm.

"Ventspils" un "Ogre" ar identisku bilanci – 14 uzvaras un 10 zaudējumi - šobrīd ieņem otro un trešo pozīciju sezonas kopvērtējumā. "Ventspils", pateicoties labākai savstarpējo spēļu bilancei (3:2) atrodas augstākā pozīcijā, kas teorētiski garantē vājāku pretinieku izslēgšanas spēlēs.  "Ogre" vēl saglabā teorētiskas izredzes pakāpties par vietu augstāk. Lai to paveiktu ogrēniešiem regulārā turnīra noslēdzošajā spēlē jāuzvar "Latvijas Universitāte" un jācer uz vēl vienu "Ventspils" zaudējumu. Kurzemniekiem atlikusi spēle izbraukumā pret Valmieras vienību. Abas spēles tiks aizvadītas sestdien, 2. aprīlī. "Ogre" un "Latvijas Universitāte" spēli sāks pulksten 14.00, bet "Ventspils" un "Valmiera Glass/ViA" pulksten 17.00.

Igaunijas pusē ir izteikts līderu pāris. Titulētā "Kalev/Cramo" piedzīvojusi vien divus zaudējumus 20 spēlēs un ir pārliecinoši pirmā. Tikpat drošā otrajā pozīcijā atrodama Pērnavas komanda – 17 uzvaras un 6 zaudējumi. Vēl līdz 30. marta vakaram saglabājās intriga cīņā par pēdējo ceļazīmi uz Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas "Final-6". Krietni lielākas izredzes nosargāt trešo vietu bija Raplas komandai. Raplieši varēja nodrošināt trešo pozīciju, uzvarot regulārās turnīra noslēdzošajā spēlē, un to viņi arī paveica, apspēlējot "TALTECH" ar graujošu rezultātu - 102:60.

8. aprīlī "Electrum" Olimpiskajā centrā, Rīgā, notiks izslēgšanas spēļu pirmā kārta. Ja ogrēniešiem turnīra tabulā neizdosies apsteigt ventspilniekus, tad pirmajā kārtā "Ogre" tiksies ar Pērnavas komandu, bet "Ventspils" – ar Raplas vienību. Uzvarētāji kvalificēsies "Final-4" spēlēm, kur savus pretiniekus jau gaidīs "VEF Rīga" un "Kalev/Cramo".

Informāciju sagatavoja: BK "Ogre"

Dalīties ar rakstu