Sestdiena, 2021. gada 03. aprīlis

Neklātienes cīņā BK "Ogre" un BK "Ventspils" dalīs otro vietu

Šodien ar divām spēlēm tiks likts punkts Latvijas - Igaunijas Basketbola līgas Latvijas puses regulārajam turnīram. Neklātienes cīņā atrisināsies otrās vietas liktenis. "Ventspils" to saglabās, ja tai izdosies uzvarēt Valmierā vai konkurente "Ogre" piedzīvos zaudējumu mačā ar "Latvijas Universitāti".

Otrajā vietā esošajai "Ventspilij" un tās tuvākajai sekotājai "Ogrei" ir vienāda bilance - 14 uzvaras un desmit zaudējumi. Taču savstarpējos mačos labāk veicies kurzemniekiem, un tas ļauj viņiem atrasties augstāk. "Ventspils" bija pārāka pirmajās trīs spēlēs, bet turpinājumā ogrēnieši divas reizes revanšējās.

"Ventspils" šovakar viesosies pie "Valmiera Glass/ViA" (sākums pulksten 17.00), un uzvara tai ļaus garantēt sev otro vietu. Favorīti mačos ar valmieriešiem bijuši pārāki trijās no četrām spēlēm, vienīgo zaudējumu piedzīvojot februāra vidū, kad viesos nācās piekāpties ar sešu punktu starpību. Tikmēr "Ogre" spēkosies ar "Latvijas Universitāti" (sākums pulksten 14.00), un arī šo komandu dueļos bilance ir 3:1 favorītu labā.

"Final 6", kas laika posmā no 8. līdz 11. aprīlim norisināsies Rīgā, piedalīsies trīs Latvijas un trīs Igaunijas komandas. Gan "Ventspils", gan "Ogre" laicīgi nodrošināja dalību izšķirošajos mačos, taču vietu sadalījumam ir sportiska nozīme. Latvijas otrās vietas īpašniece tiksies ar Roberta Freimaņa pārstāvēto Raplas "Avis Utilitas" (13-11), bet trešā vieta spēkosies ar "Parnu Sadam" (17-6), kuras rindās spēlē Lauris Blaus un Linards Jaunzems. Abu valstu spēcīgākās komandas - "VEF Rīga" un Tallinas "Kalev/Cramo" - cīņā iesaistīsies no pusfināla.

Jāpiezīmē, ka "Ventspils" šodien paziņojusi, ka pēc abpusējas vienošanās lauzts līgums ar amerikāņu basketbolistu Kameronu Rendlu. Saspēles vadītājs ar 14,0 punktiem bija otrais rezultatīvākais komandā, atpaliekot tikai no Māra Gulbja. Viņa kontā arī 2,9 rezultatīvas piespēles un 2,0 atlēkušās bumbas.

Latvijas un Igaunijas Basketbola līgas spēles joprojām notiek bez skatītāju klātbūtnes. Duelim starp "Ogri" un "Latvijas Universitāti", kas sāksies pulksten 14.00, interneta TV tiešraidē būs iespējams sekot līdzi līgas YouTube kanālā, bet pulksten 17.00 spēli starp "Valmiera Glass/ViA" un "VEF Rīga" raidīs Best4sport TV.

Izmantotie resursi: www.sportacentrs.com

Dalīties ar rakstu