Trešdiena, 2021. gada 14. aprīlis

BK "Ogre" sāk cīņu LBL izslēgšanas spēlēs

Šovakar, 14. aprīlī, basketbola klubs "Ogre" uzsāks Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas spēles. Ceturtdaļfinālā ogrēniešu pretiniece būs vienmēr sīkstā un neparocīgā komanda "Latvijas Universitāte". Spēles sākums pulksten 19.00, tās tiešraide būs redzama Latvijas Basketbola savienības YouTube kanālā (@basketbols.

Vēl iepriekšējās nedēļas nogalē ogrēnieši izcīnīja komandas vēsturē pirmās medaļas Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā. Bronzas mačā mūsējie ar 75:73 pieveica Igaunijas vienību "Avis/Utilitas Rapla". Laika atpūsties un sagatavoties jaunai izslēgšanas sērijai bijis gaužām maz, bet Ogres komanda ir gatava doties pretī jauniem panākumiem.

Noslēdzoties Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas turnīram, pienākusi kārta noskaidrot Latvijas spēcīgākās komandas. Sešas komandas regulārā turnīra laikā noskaidrojušas vietu izkārtojumu izslēgšanas spēlēm. "VEF Rīga" un BK "Ventspils" turnīrā ieņēma pirmās divas vietas, kas tām nodrošināja automātisku dalību pusfinālā. BK "Ogre", BK "Liepāja", "Valmiera Glass/ViA" un "Latvijas Universitāte" cīņas sāk no ceturtdaļfināla fāzes.

Ogrēniešiem regulārā turnīra gaitā izdevās izcīnīt trešo pozīciju, kas nozīmē potenciāli vājāku pretinieku ceturtdaļfinālā, proti, sestās vietas ieguvēju "Latvijas Universitāte". Lai arī LU finišēja sestajā vietā, nedrīkst aizmirst faktu, ka šai komandai divas no četrām izcīnītajām uzvarām bijušas tieši pret "Ogri" un tieši sezonas izskaņā. Studentu komanda, kā ierasts, uz sezonas izskaņu sāk demonstrēt savu labāko sniegumu. Īpaši jāizceļ komandas līderis Anrijs Miška, kurš kļuva par marta mēneša vērtīgāko spēlētāju Latvijas Igaunijas Basketbola līgā. Tieši Miška, kā arī  Kārlis Žunda un Edvards Mežulis ir bijuši galvenie faktori LU uzvarām par Ogri.

"Latvijas Universitāte" pēdējo oficiālo spēli aizvadījusi pirms nepilnām divām nedēļām, 3. aprīlī uzvarot šodienas pretinieci "Ogri" ar rezultātu 73:64. Ogrēnieši pagājušajā nedēļā nospēlēja trīs ļoti smagus mačus, cīnoties par Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas medaļām. Fināltunīra pirmajā kārtā, 8. aprīlī, ar rezultātu 77:68 pieveikta komanda "Pärnu Sadam", pēc divām dienām jeb 10. aprīlī īstā trillerī ar rezultātu 85:90 pusfinālā piedzīvots zaudējums pret "VEF Rīga", bet 11. aprīlī bronzas spēlē par diviem punktiem pārspēta "Avis/Utilitas Rapla" (75:73).

Ogrēniešiem ceturtdaļfināla sērijā nāksies iztikt bez viena no komandas vadošo spēlētāju palīdzības. Kristaps Dārgais guvis kājas muskuļa savainojumu un kādu laiku būs spiests vērot komandas sniegumu no rezervistu soliņa. Atklāts jautājums ir par Renāra Magones pieejamību šīvakara spēlei. Magone izlaida divas no trim finālturnīra spēlēm un laukumā devās vien bronzas mačā. Nospēlētajās desmit minūtēs Magone komandai palīdzēja ar 9 punktiem un veiksmīgām darbībām aizsardzībā.

Ceturtdaļfināla sērijā komandas sacentīsies līdz trim uzvarām. Sērijas uzvarētāju pusfinālā jau gaida regulārā turnīra otra spēcīgākā komanda - BK "Ventspils". Otrā ceturtdaļfinālu pārī tiekas BK "Liepāja" un "Valmiera Glass/ViA", kas jau aizvadījušas pirmo spēli un pie panākuma tika Liepājas vienība – 90:77. Otra pāra uzvarētāji pusfinālā sacentīsies ar līdervienību "VEF Rīga".

Informāciju sagatavoja BK "Ogre"

Dalīties ar rakstu