Ceturtdiena, 2019. gada 18. jūlijs

Ogres novada pašvaldība pateicas Olimpiādes medaļniekiem

15. jūlijā Ogres novada pašvaldības domes vadība pateicās Ogres novada sportistiem par augstajiem sasniegumiem VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē.

Ogres novada jaunie sportisti VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē Jelgavā, kas norisinājās no 5. līdz 7. jūlijam, kopumā ieguva 13 godalgas (septiņas zelta, divas sudraba un četras bronzas medaļas), kopvērtējumā ļaujot Ogres novadam 63 pilsētu un novadu konkurencē ieņemt augsto 7. vietu, bet starp  novadiem pat pirmo vietu.

 Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pateicās visiem sportistiem, kas atdeva savus spēkus, lai pārstāvētu Ogres novadu. "Mēs parādījām, ka esam stipri un varam būt labākie. Liels prieks, ka jaunieši ir gatavi cīnīties un aizstāvēt savu pilsētas vārdu. Tas ir kopējais cīņas gars - esam apzinājuši Ogri kā vērtību un spējam parādīt ļoti labu rezultātu. Tas arī liecina, ka mums ir labi treneri, laba infrastruktūra, laba un pateicīga sporta vide. Mēs ceram, ka neapstāsieties pie sasniegtā, bet iesiet tālāk!" novēlēja E.Helmanis.

 Lielu paldies domes priekšsēdētājs teica arī Ogres novada Sporta centra (Ogres NSC) direktorei Dzirkstītei Žindigai, atzīmējot, ka visam apakšā stāv cilvēki, kas ar sirdi un dvēseli atbalsta sportistus: "Redzamā aisberga daļa esat jūs - sportisti, bet ir arī neredzamā daļa – tie ir jūsu ir vecāki un treneri, kas palīdz jums tos sasniegt, tāpēc vienmēr svarīgi atcerēties arī šo neredzamo daļu."

Savukārt Dz.Žindiga pateicās sportistiem, kā arī pašvaldības vadībai par atbalstu - gan finansējumu, gan sporta bāzi un to attīstību, kas nozīmē, ka pašvaldība domā par iedzīvotāju veselību un aktīvu dzīvesveidu. Arī turpmāk tiks darīts viss iespējamais, lai varētu veiksmīgi pārstāvēt Ogres novadu.

Par organizatorisko darbu Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētaja vietnieks Gints Sīviņš pateicās arī Ogres NSC sporta attīstības darba organizatoram Andrim Kraujam un sporta projektu koordinatorei Gerdai Krūmiņai.

Pasākumā par iegūtajām godalgām pateicības saņēma:

Ilze Ojere - sudraba medaļa svarcelšanā;

Ģertrūde Grjunberga - 2 bronzas medaļas peldēšanā (100 metru un 200 metru brasā);

Ralfs Prancāns – zelta medaļa karatē;

Pēteris Andrejs Preisis - zelta medaļa karatē;

Reinis Jurka - 3 zelta medaļas airēšanā;

Santa Stepulāne - 2 zelta, 1 sudraba un 2 bronzas medaļas mākslas vingrošanā.

"Pašvaldības galvenais uzdevums ir dot iespēju strādāt. Ja šī iespēja tiek dota, tad arī būs labi rezultāti," pēc sportistu sveikšanas vēl atzīmēja E.Helmanis.

VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde notika no 5. līdz 7. jūlijam Jelgavā un citās apkārtnes pilsētās. Kopumā olimpiādē piedalījās ap 3000 sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas Jaunatnes olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus. Vienlaikus sportisti vairākos sporta veidos sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

  1. gadā Latvijas Jaunatnes olimpiāde notika Cēsīs, 2015. gadā Olimpiādes dalībniekus uzņēma Valmiera un Cēsis, 2013. gadā Olimpiāde norisinājās Ventspilī, 2011. gadā – Jūrmalā, bet Valmiera Olimpiādes dalībniekus uzņēma 2009. gadā. Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde notiek reizi divos gados.

Izmantotie resursi: www.ogresnovads.lv

Dalīties ar rakstu