Aizvadīta Osports Kausa Izcīņas 5. kārta

Šī gada 26. februāris bija sporta notikumiem bagāta diena – Martins Dukurs izcīnīja otro pasaules kausu pēc kārtas, bobslejisti iekļuva Olimpiskajā sešiniekā, Rīgas Dinamo uzvarēja pēdējā KHL pamatturnīra spēlē un protams pats svarīgākais dienas notikums – Osports kausa izcīņas florbolā 5. kārta. Šajā posmā bija plānots nospēlēt piecas spēles, sakarā ar to, ka pirmajā kārtā notika tikai trīs spēles.

Šodien pirmajā spēlē iekarot viens otra vārtus devās Rekrūši un iepriekšējo posmu izlaidušie NBS Lielvārdes florbolisti. Pēc pirmā puslaika uz rezultāta tablo bija redzams futbola cienīgs rezultāts 1:0. Vadību ieguva un noturēja Rekrūši, neskatoties uz noraidījumu spēles piektajā minūtē. Bet otrajā periodā kareivji parādīja to, ka viņi ir otrā perioda komanda. Jau no pašām pirmajām otrā puslaika minūtēm Rekrūšu vārtiem pāri gāzās NBS smagā artilērija. Šī apšaude nesa rezultātu jau 23 minūtes beigās. Arī turpmākajā laikā nekas nemainījās un vēl pēc trim minūtēm NBS jau izvirzījās vadībā. Dubultot pārsvaru izdevās vēl pēc divām minūtēm, bet pēc vēl vienas minūtes Rekrūšu vārtsargs bija spiests bumbiņu jau ceturto reizi meklēt savā vārtu tīklā. Spēle mazliet nomierinājās, bet ne uz ilgu laiku. Armijnieki atkal atrada dažus pilnus lādiņus un pēc piecu minūšu pārtraukuma atsāka bombardēt pretiniekus. Trīs minūšu laikā trīs vārti – tāda bija statistika pēc šīs ofensīvas. 7:1 rādīja tablo četras minūtes pirms otrā perioda beigām. Šajā momentā sapurinājās arī Rekrūši un pēc minūtes guva savus otros vārtus šodien. Prieki bija samērā īsi, jo NBS pēc 16 sekundēm jau guva savus astotos vārtus. Punktu šai cīņai pielika Ronalds Staņislavskis pārspējot Rekrūšu vārtsargu devīto reizi šajā spēlē. Otrajā puslaikā kareivji guva deviņus!!! vārtus un četri spēlētāji guva pa diviem goliem, pretim ļaujot iemest sev tikai vienu golu. Spēle noslēdzās ar rezultātu 9:2 par labu lielvārdiešiem.

Otrajā spēlē savā starpā tikās divas komandas no turnīra tabulas lejas gala – RSU un Ķegums, līdz ar to spēkošanās solījās būt ļoti līdzīga. Godīgi sakot, tie, kuri neredzēja šo spēli, palaida garām ļoti daudz, jo tik saspringta cīņa līdz šim Osports kausa izcīņā iespējams ka nav bijusi. Šajā spēlē tika uzstādīts jau otrais turnīra rekords vienā dienā. Par pirmo parūpējās NBS vienā puslaikā gūstot deviņus vārtus. Pirmo golu Ķegums jau guva 10 sekundes pēc pirmā tiesneša svilpiena. RSU florbolisti metās atspēlēties, bet nedaudz pārcentās, nopelnot 2 minūšu mazākumu. Ķegums to neizmantoja un drīz, kad balto un melno skaits laukumā atkal kļuva līdzīgs un kad bija pagājusi puse no pirmā puslaika, Jānis Rudzītis rezultātu izlīdzināja. Pēc trīs minūtēm Ķegums atkal centās atrauties, bet desmit sekundes vēlāk studenti jau atkal viņus noķēra. Sīkstie vidzemnieki turpināja uzņemto kursu un jau pēc nospēlētām 24 sekundēm atkal atjaunoja minimālu pārsvaru. Rezultāts 3:2 uz tablo neturējās ilgi, jo pusotru minūti vēlāk Ķegums neatļauti traucēja pretiniekiem iekarot savu cietoksni, nopelnot soda metienu savā virzienā. To arī RSU florbolisti izmantoja un atkal panāca neizšķirtu rezultātu, to noturot arī līdz pirmā perioda beigām. Otrais puslaiks sākās pēc līdzīga scenārija tikai ar 20 sekunžu nobīdi. Jau trīsdesmitajā sekundē rezultāts uz tablo ziņoja par 4:3 Ķeguma labā. Jau atkal rīdzinieki metās atspēlēties, bet iekrita uz muļķīgu kļūdu – spēlējot ar galvu un nopelnot sev atkal mazākumu. Arī šo iespēju Ķegums neizmantoja, bet, kad jau minūti laukumā spēlēja 10 nevis 9 spēlētāji, studenti rezultātu izlīdzināja. Tālāko spēles scenāriju jau rakstīja RSU, divdesmit sestajā minūtē izvirzoties vadībā ar 5:4. Laukumā pamiers nebija iestājies, bet uz tablo gan mainījās tikai sekundes un minūtes, ne rezultāts, līdz pienāca 37 minūte. Studenti, lai arī neizmantoja skaitlisko pārsvaru, guva savus sestos vārtus šajā cīņā un ieguva it kā komfortablu pārsvaru. Bet tad sākās tas, ko sauc par derbiju. Divas minūtes un deviņas sekundes pirms gala signāla, Ķegums atguva vienus vārtus, bet vēl pēc četrām sekundēm jau atkal viss sākās no „nulles”. Pagāja vēl 27 sekundes, kad Aivis Jonikāns, savu skatītāju atbalstīts, guva otros vārtus pēc kārtas, izvirzot ķegumiešus vadībā. Tas nebija viss, jo pagāja tikai 39 sekundes, kad RSU komandas kapteinis Reinis Reinholds izdarīja to, ko jādara kapteinim – glāba komandu no zaudējuma, izlīdzinot spēles rezultātu. Bija atlicis spēlēt tikai 59 sekundes, kuras pagāja skaļā Ķeguma līdzjutēju atbalstā, tomēr tas nekādi nespēja mainīt cīņas iznākumu. Spēles liktenis tika noteikts „bullīšos”. Vajadzētu vēl vienu lapu, lai aprakstītu notikumus pēc otrā perioda beigu signāla, bet tad vietas neatliktu citu spēļu aprakstam, tāpēc īsumā... Komandas apmainījās gan ar veiksmīgiem, gan neveiksmīgiem soda metieniem. Lai izšķirtu spēles likteni bija nepieciešamas 12!!! soda metienu kārtas. Veiksmīgāki tomēr šajā cīņā izrādījās studenti, ar ko arī viņus apsveicam!

Arī trešā šīsdienas spēle solījās būt interesanta, jo tajā tikās turnīra šī brīža līderi – Osports un Tīnūži. Tā iesākās ļoti līdzīgi ar pāris bīstamiem uzbrukumiem no abām komandām, bet jau otrās minūtes beigās Osports aizsargs neredzot tiesneša lēmumu par bumbiņas piešķiršanu pretiniekiem, pārkāpa noteikumus, par ko tika noraidīts uz pasēdēšanu 2 minūšu garumā. Pēc vienas minūtes vairākumā un skaistas izspēles Tīnūžu komandas kapteini Jānis Velbergs izvirzīja savu komandu vadībā. Arī pēc gūtajiem vārtiem „zaļie” devās uzbrukumā un turpināja radīt bīstamus momentus pie „violeto” vārtiem, tomēr reizi iekrita uz pretuzbrukumu, nopelnot sev brītiņu pasvīst, spēlējot četratā. Šo sev doto iespēju Osports neizmantoja. Ko neizmantoja viņi, izmantoja pretinieki un ar skaistu metienu vārtu stūrī Rolands Zveja dubultoja Tīnūžu pārsvaru, kad pirmajā periodā bija jāspēlē vēl deviņas ar pusi minūtes. Jūtams bija Tīnūžu spiediens uz Osports vārtiem, bet izmaiņas tā arī pēc 20 nospēlētām minūtēm uz tablo nebija manāmas – 0:2. Otrais periods samainīja vietām ne tikai vārtsargus, bet arī spēles pavedienu, jo no pirmajām minūtēm jau aktīvāk uzbruka Osports. Šī violeto ofensīva nesa panākumus tikai otrā perioda septītajā minūtē, kad Armands Rakstiņš pretuzbrukumā atslēdza līdz šim labi spēlējošā Jāņa Zālīša vārtus. Prieks par gūtajiem vārtiem nebija ilgs, jo Raimonds Zemzāle minūti vēlāk no aizvārtes pārspēja Osports vārtsargu. Vēl minūti vēlāk, lai glābtu savus vārtus no ceturtā vārtu zaudējuma, violeto vārtsargs spēlēja neatļauti ārpus sava laukuma un nopelnīja 2 minūtes mazākumu saviem komandas biedriem. Varētu teikt, ka šīs divas minūtes bija spēles lūzums, jo Osports komandas kapteinis ne tikai neļāva Tīnūžiem uzsākt vairākuma izspēli, bet arī piespieda pretiniekus pārkāpt noteikumus, izlīdzinot zaļo un violeto spēlētāju attiecību laukumā. Komandas biedri par prieku savam kapteinim 3 sekundes pēc pārkāpuma jau otro reizi pārspēja Tīnūžu vārtsargu. Pagāja vēl divas ar pusi minūtes, kad jau atkal komandas kapteinis izvirzīja Artūru Ruku lieliskā metiena pozīcijā, kurš nelika vilties saviem komandas biedriem un rezultātu izlīdzināja. Violetie bija pārgājuši vairāk spēlēt pretinieku zonā un drīz vien arī ar šo ofensīvu panāca iespēju spēlēt vairākumā. Lai arī neizdevās divās minūtēs realizēt savu pārsvaru, uzreiz pēc Tīnūžu sodītā spēlētāja atgriešanās laukumā Vitālijs Mičuns jau izvirzīja vadībā Osportiešus. Tīnūži paņēma pārtraukumu, lai izdomātu, kā atgūt zaudēto pārsvaru. No tā brīža pagāja pusotra minūte, kad Rolands Zveja jau otro reizi šajā spēlē pārspēja Osports vārtu vīru. Spēle un arī rezultāts pierādīja to, ka komandas ir spēkos ļoti līdzīgas, jo arī šajā mačā uzvarētājs pamatlaika tā arī palika nenoskaidrots. Lai noskaidrotu uzvarētāju ar pamata trīs metienu sēriju nepietika. Soda metienos ar ceturto piegājienu veiksmīgāki izrādījās Osports florbolisti, līdz ar to uzvarot spēli ar rezultātu 5:4 un atbildot uz jautājumu – „kurš ir Osports Kausa Izcīņas līderis?”.

Ceturtā spēlē tikās komandas, kuras cīnās par iekļūšanu turnīra Final Four. Lielvārdes NBS un Ogres Vilki&Co cīnījās, lai atņemtu otram tik ļoti svarīgos punktus turnīra tabulā. Arī šī spēle bija ļoti līdzīga, bet tas pārsvarā izpaudās bīstamos uzbrukumos te pie vienas, te pie otras komandas vārtiem. Spēles rezultāts tika atklāts spēles piektajā minūtē, kad Ogres Vilki&Co pārspēja armijnieku vārtsargu. Lai atspelētos NBS bija nepieciešamas piecas ar pusi minūtes, kad Jānis Kalniņš atgrieza līdzsvaru spēles protokolā. Tā arī noslēdzās pirmais puslaiks ar neizšķirtu rezultātu 1:1. Kad otrajā periodā bija nospēlētas četras minūtes, Roberts Šnahovs jau vadībā izvirzīja lielvārdiešus. Jaunie Vilki centās atgūt zaudēto, bet sīvu pretestību izrādīja pieredzējušie armijnieki. Šajā pieredzes un jaunības cīņā bija jāiejaucas spēles tiesnesim, kurš iekarsušos pretiniekus bija spiests nosēdināt uz nelielu atpūtu. Spēle 4vs4 neko nemainīja, jo nākamie notikumi laukumā risinājās trīs minūtes pēc tam, kad karstgalvji bija atgriezušies laukumā. Toms Rislings atkal demonstrēja savu snaipera talantu un izlīdzināja spēles rezultātu, kad atlicis bija spēlēt trīs ar pus minūtes līdz perioda beigām. Arī šī spēle varēja beigties pēc dažiem bullīšiem, bet to šoreiz nevēlējās jau šodien otro spēli spēlējošie kareivji. 38:51 sekunde bija laiks, kad to uz tablo apstādināja lieliski spēlējošais Roberts Šnahovs, izvirzot vadībā jau NBS florbolistus. Ogres Vilkiem tā arī neizdevās atlikušajā minūtē atspēlēties un līdz ar to  pārāki spēlē izrādījās tieši kareivji, neskatoties uz to, ka tā viņiem bija otrā spēle šodien. Spēles rezultāts gan nebija ļoti liels bet arī minimāla uzvara ir uzvara – 3:2 ziņoja spēles tablo pēc 40 nospēlētām minūtēm.

5. kārtas piektajā un pēdējā spēlē nūjas krustoja šodienas garākās bullīšu sērijas dalībnieki Ķegums un Ogresgala florbolisti. Šī bija pēdējā iespēja Ķegumam aizķerties un cīnīties par vietu pirmajā četriniekā. Tomēr arī Ogresgals neparko negribēja dalīties ar punktiem šajā spēlē un, kad bija pagājusi viena minūte, Rinalds Osis jau izvirzīja savējos vadībā. Ķegumam vajadzēja tikai pusminūti, lai Elvijs Pinka atkal rezultātu izlīdzinātu. Tas īpaši neapmierināja Ogresgala florbolistus un viņi atkal devās iekarot Ķeguma vārtus, kas izdevās Kristapam Tontegodem pēc četru minūšu ilgiem pūliņiem. Nākamās 10 minūtes turpinājās ar nelielu Ogresgala pārsvaru, kurš atspoguļojās gan spēles protokolā. 1:3 vēstīja tablo pēc Emīla Prockāna raidījuma Ķeguma vārtu taisnstūrī jau pēc gandrīz 16 nospēlētām minūtēm. Vēl pēc pusotras minūtes Elvijs Jankovskis noorganizēja kārtējo priecīgo brīdi saviem komandas biedriem, gūstot ceturto panākumu savai komandai un iezīmējot pirmā perioda beigu rezultātu. Otrajā puslaikā jau aktivizējās Ķegums. Ilgi bija jāgaida, kad viņu pūliņi nesīs rezultātus, bet tomēr pēc astoņām ar pusi minūtēm, tas Oskaram Kozerovskim tomēr izdevās. Pēc minūtes viņu centienus atsisties krietni pabojāja Ogresgala līderis Elvijs Jankovskis, panākot jau rezultātu 2:5 par labu Ogresgalam. Ķeguma florbolisti cerībā atgūt zaudēto, nomainīja vārtsargu. Interesanti, ka minūti vēlāk šī rokāde izrādījās veiksmīga un ķegumieši pēc Toma Tīdemaņa un Aivja Jonikāna izspēles atkal atguva minimālas cerības uz iespēju izlīdzināt spēles rezultātu un aizķerties, jo atlicis spēlēt bija vēl desmit minūtes. Piecas minūtes vēlāk Ķegumam radās iespēja spēlēt vairākumā, jo par spēli ar roku tika noraidīts Ralfs Melderis. Šo iespēju Ķegums nespēja izmantot un drīz pēc sastāvu izlīdzināšanās paši palika mazākumā. Par to viņus sodīja Toms Ēriķis, kurš divas ar pusi minūtes līdz otrā perioda beigām neatstāja vairs cerības Ķegumam ne uzvarēt spēlē, ne arī aizķerties cīņā par iekļūšanu Final Four. Spēles gala rezultāts pēc Toma gūtajiem vārtiem kļuva 3:6 un nemainījās arī atlikušās pāris minūtes. Ar šo uzvaru Ogresgals uzlaboja savas pozīcijas turnīra tabulā un iespēju piedalīties Final Four, ar ko arī viņus apsveicam!

Tas īsumā viss par šīs dienas notikumiem Ogres 1. vidusskolas sporta hallē. Liels Paldies spēļu tiesnešiem un arī Anitai par izturību šajā florbola pusmaratonā. Uzslavas arī ir pelnījuši Ķeguma komandas līdzjutēji, kuri, neesot lielā skaitā, tomēr spēja sataisīt iespaidīgu troksni, cītīgi atbalstot savējos. Cerams, ka nākamās reizēs arī pārējo komandu līdzjutēji spēs ierasties vēl kuplākā pulkā un sataisīt kārtīgu līdzjušanu. Uz tikšanos pēc vienas nedēļas pārtraukuma 11. martā uz pirmspēdējos pamatturnīra kārtu.