Osporta Kausa Izcīņas 6. kārta

Dienu pēc tam, kad daudziem hokeja līdzjutējiem sezona beidzās, florbola līdzjutējiem Ogrē viss joprojām turpinājās. Osports kausa izcīņa florbolā ir iegājusi noslēdzošajā fāze, jo pēc 11. marta spēlēm pamatturnīrā vēl atlikusi tikai viena kārta. Sestā kārta varēja ieviest nelielas korekcijas turnīra tabulā, jo īpaši komandām, kuras cīnās par iekļūšanu Final Four. Bet nu, par visu nelielā aprakstā turpinājumā.

Pirmajā sestās kārtas spēlē savā starpā tikās Tīnūžu un Ķeguma komandas. Vieni joprojām var cīnīties par pirmo vietu pamatturnīrā, bet otrie vairs pat teorētiski nevar iekļūt stiprāko četriniekā. Līdz ar to, spēle bija gana interesanta, jo pirmā perioda septītās minūtes ieskaņā vārtus guva tieši ķegumiešu kapteinis Gatis Kūmiņš. Pagāja tikai nepilna minūte, kad Tīnūži Arņa Līdaka personā jau rezultātu izlīdzināja. Ar šiem vārtiem zaļie pamodās un turpināja uzbrukt. Tiesa, melnie atbildēja ar samērā bīstamiem pretuzbrukumiem. Tīnūžu uzbrukumi deva rezultātu jau vienpadsmitajā minūtē, kad precīzs bija Raimonds Zemzāle. Pēc divām minūtēm rezultātu 3:1 panāca komandas kapteinis Jānis Velbergs. Tomēr pusotru minūti vēlāk Harijs Kleins, pazaudējis nūju, tomēr ļoti vēlējās bumbiņu dabūt prom no borta, par ko saņēma noraidījumu. Ķegumam bija nepieciešama tikai viena minūte, lai realizētu sev doto iespēju. Atlikušajās pirmā perioda piecās minūtēs spēles rezultāts vairs nemainījās. Tablo vēlreiz apstājās pie laika 33 minūtes un 45 sekundes, kad Matīss Zariņš panāca neizšķirtu rezultātu 3:3. Tas neapturēja spēles garšu ieguvušos ķegumiešus, jo viņi pēc pusminūtes jau izvirzījās vadībā, kad vienu no savām iespējām izmantoja šodien lieliski spēlējošais Aivis Jonikāns. Kad atlicis bija spēlēt 4 minūtes Tīnūži izmantoja minūtes pārtraukumu. Kādu brīdi nekas nemainījās, bet 1 minūti un 20 sekundes pirms perioda beigām, Tīnūži nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas pēc sešām sekundēm deva rezultātu, kad komandas kapteinis Jānis Velbergs rezultātu izlīdzināja. Pēdējā minūtē neviena komanda pie panākuma tā arī netika un uzvarētāju vajadzēja noskaidrot pēcspēles metienos. Ar triju metienu sēriju nebija pietiekami, lai noskaidrotu, kurš ir pārāks šajā cīņā. Arī ceturtajā reizē vārtsargi bija pārāki par bullīšu izpildītājiem. Tikai piektajā kārtā, ka Ķegums atkal netika galā ar Jāņa Zālīša cietoksni, Raimonds Zemzāle ar vienkāršu metienu „devītniekā” atnesa Tīnūžiem uzvaru, kā arī iespēju atkal izvirzīties vadībā turnīra tabulā.

Otrā spēle arī neko īpaši neizšķīra, jo tikās Ogres Vilki & Co un Rekrūši. Tiesa, pirmajiem būtu iespēja iegūt vērtīgus punktus iekļūšanai labāko četriniekā. Spēles sākums bija līdzīgs, kā pirmajā spēlē, kad abas komandas ik pa laikam apdraudēja viens otra vārtsargus, vienīgi vilki to darīja daudz biežāk. Tas arī nesa viņiem pirmo panākumu sestās minūtes izskaņā, kad vārtus guva Guntis Balodis, kurš citkārt ir redzēts arī sargājam savu vārtu taisnstūri. Lai arī ofensīva turpinājās, nākamais panākums bija jāgaida trīs minūtes. Bet rezultāts 3:0 par labu ogrēniešiem tika panākts pēc minūtes, bet 4:0 vēl pēc pusminūtes. Kad bija pagājušas 12 minūtes un 9 sekundes rezultāts bija 5:0, ko panāca Edgars Birkenfelds. Viņam vajadzēja vēl 36 sekundes, lai savu punktu krājumu dubultotu un panāktu 6:0. Pagāja pusminūte, kad Rekrūši saņēmās un vienus vārtus atguva, bet pēc 10 sekundēm Ogres Vilki & Co atkal atguva sešu vārtu pārsvaru. Pēc minūtes atkal Edgars Birkenfelds izmantoja Ričarda Krauzes piespēli un piecas minūtes pirms perioda beigām panāca rezultātu 8:1. Pēc minūtes un 20 sekundēm izcēlās arī Rekrūšu otrā maiņa, kad Līvs Kalniņš rezultāta starpību atkal samazināja līdz sešiem vārtiem. Vēl pēc sešām sekundēm vēlreiz tika pārspēts Ogres Vilki & Co vārtsargs un likās, ka Rekrūši ir pamodušies un patiešām vēlas atspēlēties. Tomēr 26 sekundes pirms perioda beigām neviens cits, kā Edgars Birkenfelds guva savai komandai devītos vārtus. Ar 9:3 par labu Ogres Vilki & Co noslēdzās pirmais puslaiks, līdz ar to, šī solījās kļūt par ļoti rezultatīvu spēli. Tā arī notika otrajā periodā, kad jau otrajā minūtē vilki turpināja uzņemto kursu un Rekrūšu vārtsargs bumbiņu jau desmito reizi meklēja savā vārtu tīklā. Diemžēl Rekrūšiem otrajā periodā tā arī neizdevās izrādīt nopietnu pretestību un vilki kā tanki gāja pāri pretinieku aizsardzībai gūstot vārtus pēc vārtiem. Viens no lielākajiem bombardētājiem un pāridarītājiem šajā spēlē bija Edgars Brikenfelds, kurš otrajā periodā guva 5 vārtus, atdeva 1 piespēli un sekmēja savai komandai uzvaru ar 21:3. Edgars kļuva par turnīra rekordistu, vienā spēlē gūstot 9 vārtus!!! Arī šī spēle kļuva par rekordspēli, kurā tika gūti visvairāk vārti visās līdz šim nospēlētajās kārtās. Apsveicam Ogres Vilkus & Co gan par gūto uzvaru, gan par svarīgu punktu iegūšanu, lai cīnītos par iekļūšanu labāko četriniekā, gan ar Latvijas 2. florbola līgas čempionāta pirmās play-off kārtas pārvarēšanu!

Trešā spēle solījās būt interesanta, jo tikās turnīra līderi Osports ar NBS, kuri arī cīnās par iekļūšanu Final Four. Kā jau ierasts bruņotajiem spēkiem, spēli viņi sāka miegaini, ko izmantoja Osports, kuru kapteinis jau ceturtajā minūtē izvirzīja savējos vadībā. Bija nepieciešamas trīs minūtes lai šo panākumu atkārtotu un rezultātu dubultotu. Bet tad pamodās kareivji, kad Aigars Delvers pusminūti pēc zaudētajiem otrajiem vārtiem vienus atguva. Vēl pēc pusminūtes NBS parādījās iespēja spēlēt ar viena spēlētāja pārsvaru, kad par spēli ar roku tika noraidīts Arvis Petunovs. Šo iespēju armijnieki neizmantoja un spēle izlīdzinājās pēc tam, kad jau laukumā bez vārtsargiem un tiesnešiem bija 10 vīri ar nūjām. Periods tuvojās izskaņai un nekas neliecināja par kādām izmaiņām spēles, gaitā, kad Roberts Šnahovs panāca rezultātu 2:2. Ar tādiem cipariem protokolā arī noslēdzās pirmais periods. Tiesneša svilpe knapi bija noskanējusi par otrā perioda sākumu, kad Vitālijs Mičuns turnīra līderus izvirzīja vadībā 3:2. Lai atkal rezultātu izlīdzinātu, armijniekiem bija nepieciešamas teju deviņas minūtes, kad Ansis Kusiņš apspēlēja pretinieku aizsargu un neatstāja iespējas arī Osports vārtsargam. Spēle atkal atsākās no „nulles”, ar ko nebija apmierināti violetie. Šī neapmierinātība deva rezultātu, kad līdz otrā perioda beigām bija atlikušas spēlēt piecas ar pusi minūtes. Pēc šī vārtu guvuma organizatori tik ļoti vēlējās pārsvaru dubultot, ka aizmirsa par aizsardzību. Tikai ar noteikumu pārkāpumu viņiem izdevās apturēt NBS kapteini, kurš viens bija devies iekarot Osports cietoksni, par ko tiesnesis violetos sodīja ar soda metienu. Diemžēl armijniekiem, bet par laimi organizatoriem „bullīts” netika realizēts. Atlika vēl divas minūtes nospēlēt mazākumā, ko tomēr neizdevās izdarīt, jo atkal Ansis Kusiņš bija daudz pārāks par atlikušajiem četriem aizstāvjiem laukumā. Bija atlikušas spēlēt četras minūtes un abas komandas devās te uz vieniem te uz otriem vārtiem. Kad sākās perioda pēdējā minūte, atkal veiksmīgi pretinieku zonā nospēlēja komandas kapteinis, kurš palīdzēja NBS aizsargiem kļūdīties aiz saviem vārtiem. Izspēlējot brīvsitienu uz aizsargiem, kuri to ar lielāko prieku novērtēja, pēc nelielas saspēles savā starpā Artūrs Ruks no samērā tālas distances jau piekto reizi šajā mačā lika kapitulēt NBS pēdējai frontes līnijai – vārtsargam. Pēc šī vārtu guvuma Osports aizgāja aizsardzībā, kuru veiksmīgi noturēja līdz noskanēja spēles beigu signāls. Kārtējo reizi varam apsveikt Osports florbolistus, kuri ir izvirzījušies pārliecinošā vadībā turnīra tabulā, atkal atbīdot Tīnūžus uz otro vietu, kā arī novēlam NBS spēlētājiem pēdējā kārtā izcīnīt nepieciešamos punktus iekļūšanai stiprāko četriniekā.

Pirmspēdējās kārtas pēdējā spēlē RSU devās cīņā ar ekstravagantajiem Ogresgala spēlētājiem, kuri šodien gan skatītājus, gan pretiniekus vēlējās apburt ar savām Erkila Puaro cienīgām ūsām. Spēles sākumā ūsas noteikti nepalīdzēja, drīzāk mazliet bremzēja gan ātrumu laukumā, gan arī domu ātrumu, jo viņi katrā cīņā par bumbiņu bija pussoli lēnāki par studentiem, kas viņiem palīdzēja jau 19 sekundes pēc spēles sākuma gūt pirmos vārtus. Arī otrie vārti nebija ilgi jāgaida un tas pats tandēms Reinis Rugājs un Rūdolfs Važa realizēja jau otro golu. Ūsas joprojām jauca prātu ūsainajiem, kuri jau sestajā minūtē trešo reizi kapitulēja spēli lieliski iesākušajiem studentiem. Pagāja vēl 55 sekundes un atkal Arnis Āboliņš atrada tukšu stūri Vara Šaršūna sargātajos vārtos. Pēc 4:0 rezultāta, dažiem no Puaro graciozās ūsas krita un pārslēdzās nākamais pārnesums, jo nu jau tika priekšā arī pretiniekiem skrējienā un atguva vienus vārtus minūti pēc tam, kad bija ielaiduši ceturtos vārtus. Arī turpmāk cīņa jau bija izlīdzinājusies, bet pārcentās Toms Ēriķis, kurš par neatļautu bloķēšanu devās sagādāt kompāniju spēles sekretārei. Mazākumu ūsainie izturēja, bet drīz pēc tam, spēles sešpadsmitās minūtes sākumā domāja, ka vieglāk pretinieku ir pārspēt spēlējot sešatā, uz ko iebilda spēles tiesneši. Nu atkal studentiem bija iespēja spēlēt vairākumā, bet arī šoreiz nekas nesanāca. Kad pēc „nekas nesanāca” bija pagājusi pusminūte, Kristaps Radkēvičs no RSU mēģināja apturēt Ogresgala uzbrukumu ar augsti paceltu nūju, par ko saņēma divu minūšu pārdomu brīdi. Divas minūtes nosēdēt malā nevajadzēja, jo vairākumu izmantoja Elvijs Jankovskis un panāca jau tikai divu vārtu deficītu savai komandai. Ar 4:2 noslēdzās pirmā spēles puse. Atsākoties otrajam periodam, studenti ar jaunu sparu devās uzbrukumā un jau vienu no pirmajiem uzbrukumiem Reinis Rugājs pārvērta par 5:2 uz rezultāta tablo. Par to kļuva dusmīgs Toms Ēriķis, kurš šoreiz ar ļoti bīstamu paņēmienu ne tikai izmeta pretinieku spēlētāju ārpus laukuma, bet arī pamatīgi to satraumēja, par ko saņēma 5 minūšu noraidījumu. Lai arī RSU bija vairākas iespējas atkal pārspēt Ogresgala vārtsargu, šoreiz prasmīgāki bija tieši spēlējošie mazākumā. Dažas sekundes pirms atkal spēlēt piecatā, Kristaps Tontegode jau panāca 5:3. Pēc šī panākuma Ogresgals turpināja vētraini uzbrukt līdz RSU bija spiesti ņemt pusminūti apspriedei. Hokeja terminoloģijā runājot, viņi vienojās spēlēt no aizsardzības. Uzbrukumā devās reti, bet veltīja spēkus, lai nosargātu savu cietoksni. Viņu nodomus 5 minūtes pirms otrā perioda beigām pabojāja Elvijs Jankovskis, panākot vienu vārtu deficītu. Spēles ritējums turpinājās tādā pašā garā un pēc gandrīz pusotras minūtes Kristaps Tontegode jau rezultātu izlīdzināja. Nu jau Ogresgals paņēma 30 sekundes pārdomām, lai vienotos par to, kā apspēlēt apjukušos studentus. Divas minūtes vēlāk rīdzinieki vairs nebija apjukuši, jo jau nelielā izmisumā viņus iedzina Elvijs Jankovskis panākot vadību Ogresgala komandai 6:5. Divas minūtes, kuras bija atlikušas otrajā periodā pagāja ar RSU pūliņos sasmelt izlieto ūdeni. Tas šoreiz palika tur, kur bija izlijis un Ogresgals svinēja uzvaru, izglābjot ne tikai spēles rezultātu, bet arī saņemot ļoti vērtīgus punktus cīņā par iekļūšanu Final Four, ar ko arī viņus apsveicam.

Osports kausa izcīņā atlikusi tikai viena kārta pamatturnīrā, kura norisināsies jau 18. martā. Tā būs ļoti interesanta, jo divās no četrām spēlēm izšķirsies, kura no trīs komandām iekļūs stiprāko četriniekā un kura paliks „aiz borta”. Tāpēc visi ir laipni lūgti uz Ogres 1. vidusskolas sporta zāli, lai atbalstītu savējos un izbaudītu šo lielisko spēli – florbolu.