Ir noslēgusies Osports Kausa Izcīņas pedējā regulārā turnīra kārta

Bija pienākusi pēdējā kārta Osports Kausa Izcīņā pirms lielā Final Four. Šī kārta bija ļoti svarīga vairākām komandām. Rekrūšiem bija iespēja cīnīties par pirmo uzvaru turnīrā ar RSU komandu, Lielvārdes NBS, Ogres Vilki & Co un Ogresgals izšķīrās liktenis par iekļūšanu turnīra labāko četriniekā, Ķegumam bija iespēja iedzelt turnīra līderiem Osports, kuri uzvaras gadījumā pamatturnīru noslēgtu bez neviena zaudējuma. Par spēlēm aprakstu lasiet turpinājumā.

Pirmajā pēdējās kārtas spēlē savā starpā tikās divas komandas no turnīra tabulas lejasgala – Rekrūši un Rīgas Stradiņa universitāte. Spēles sākumā bumbiņu kontrolēja universitātes audzēkņi, turpretim Rekrūši veiksmi meklēja pretuzbrukumos. Vienā no šādiem mēģinājumiem Reinis Renholds no RSU, nospēlējot ar augsti paceltu nūju, uzbrukumu apturēja, par ko nopelnīja soda metienu uz saviem vārtiem. Reinis varēja mierīgi uzelpot uz noraidīto soliņa, jo „bullīts” netika realizēts. Arī mazākumā bumbiņa vairāk turējās pie studentiem, kā pie Rekrūšiem. Drīz pēc tam, kad komandas jau bija līdzīgos sastāvos, pēc vienas no izspēlēm aizsargs ar vārtsargu pa abiem nespēja noķert bumbiņu un RSU tika pie pirmā panākuma šajā spēlē. Pagāja mazliet vairāk kā pusotra minūte, kad jau Rūdolfs Važa savas komandas pārsvaru dubultoja. Nu jau studenti bija ieskrējušies, jo pagāja nepilna minūte, kad pēc skaistas piespēles pār pus laukumu Reinis Saule jau guva trešos vārtus savas komandas labā. Spēle atkal nomierinājās, bet turpinājās ar RSU uzbrukumiem un Rekrūšu pretuzbrukumiem. Šāda spēle joprojām par labu nāca tieši studentiem, kuri 4:0 panāca nedaudz mazāk kā trīs minūtes pirms perioda beigām. Tad savu sniegumu uzlaboja arī Rekrūši, kuri 9 sekundes pirms perioda beigām vienus vārtus atguva. Tā arī noslēdzās pirmais puslaiks, pēc kura komandas vienojās vārtiem nemainīties. Rezultāts ilgi uz tablo palika nemainīgs, bet nu jau uzbruka vairāk Rekrūši. Diemžēl tas viņiem rezultātu par labu sev nepalīdzēja realizēt, jo vienā no pretuzbrukumiem Aldis Avotiņš guva savus otros vārtus spēlē, izvirzot komandu vadībā jau 5:1. Ar šo golu studenti pamodās, jo līdz tam bija izdarījuši tikai 1 metienu pa vārtiem otrajā periodā. Viņu ofensīva nesa panākumu jau pēc 4 minūtēm, kad aizsargu kļūdu izmantoja Rūdolfs Važa. Savu trešo golu spēlē Rūdolfs guva jau pēc 11 sekundēm. Tas arī bija pēdējais vārtu guvums un 7:1 bija beigu rezultāts šajā spēlē, jo turpinājumā komandas to vien izdarīja, kā apmainījās ar dažiem bīstamiem uzbrukumiem.

Otrā spēle jau bija gaidāma saspringtāka, jo tikās Tīnūži, kuri vietu Final Four ir ieguvuši, un NBS, kuri vēl šobrīd pēc punktu skaita tur ir, bet viņiem uz papēžiem ar vienu punktu mazāk seko Ogres Vilki & Co, tāpēc uzvara tieši armijniekiem būtu daudz svarīgāka šajā cīņā. Lai nu kā domāja kareivji, Tīnūžiem bija savs spēles plāns, kuru viņi nodemonstrēja jau 10 spēles sekundē, kad Mārtiņš Vilks guva savai komandai pirmos vārtus. Arī turpmākajās minūtēs Tīnūži dominēja laukumā un jau pēc nospēlētām 7 minūtēm un 55 sekundēm pēc Mārtiņa Dzilnas metiena zaļo pārsvars kļuva divreiz lielāks. Ar šādu ofensīvu iespējams, ka NBS nebija rēķinājušies, un tāpēc uzsāka pakaļdzīšanos, ko veiksmīgi realizēja komandas kapteinis Imants Kleinbergs, kurš no aizvārtes pārspēja pretinieku vārtsargu. Tīnūži tomēr bija nolēmuši šajā spēlē uzturēt savu spēles ritmu, jo jau pusotru minūti vēlāk Mārtiņš Vilks guva jau trešos vārtus, izvirzot savējos atkal vadībā ar divu vārtu pārsvaru – 3:1. Lai rezultāta starpību atkal samazinātu līdz minimumam armijniekiem bija nepieciešamas trīs minūtes. Šoreiz pārāks pār Tīnūžu vārtsargu bija meistarīgais Ansis Kusiņš. Atlikušās septiņas minūtes izmaiņas rezultātā nenesa un otrā perioda sākumā tablo rādīja 3:2. Puslaiks sākās ar samērā agresīvu spēli. Ja uz rezultāta tablo to nevarēja redzēt, tad uz noraidīto soliņa gan, jo jau perioda astotajā minūtē tur  sēdēja pa vienam no katras komandas spēlētājiem. Vēl pēc 20 sekundēm, jau Tīnūži spēlēja tikai triju florbolistu sastāvā, bet šo iespēju kareivjiem realizēt neizdevās. Kad jau atkal vienādos sastāvos bija nospēlētas nepilnas divas minūtes Rolands Zveja nopelnīja savējiem atkal ne pārāk patīkamo spēlēšanu četratā. Šoreiz savu iespēju garām nelaida NBS florbolisti. Ronalds Staņislavskis rezultātu izlīdzināja, kad līdz perioda beigām bija atlikušas mazliet vairāk par 7 minūtēm. Tīnūži izmantoja 30 sekundes, lai izkaltu uzvaras plānu, bet NBS savus ierakumus arī nebija gatavi atdot. Cīņa līdz signālam, kas liecināja par otrā perioda beigām bija acīm tīkama un ļoti sīva, bet beidzās ar tādu pašu rezultātu, kāds bija perioda vidusdaļā – 3:3. Tagad viss bija vārtsargu, uzbrucēju un protams arī veiksmes rokās. Pirmie soda metienus izpildīja NBS un lai arī vārtus ar pirmo piegājienu guva, tie netika ieskaitīti, jo Aigars Delvers bumbiņu soda metiena laikā pavilka atpakaļ. Arī Mārtiņš Vilks nebija veiksmīgs savā mēģinājumā. Nākamā sērija arī nedeva izmaiņas rezultātā, bet pēdējo sēriju uzsāka Ansis Kusiņš, kurš savu meistarību pārvērta vārtu guvumā, uz ko Tīnūži atbildēja ar neprecīzu Rolanda Zvejas nerealizēto bullīti. Ar 4:3 uzvaru NBS būtiski uzlaboja savas iespējas iekļūt Final Four, ar ko arī viņus apsveicam!

Trešajā spēlē tikās komandas, kurām nekas turnīra tabulā neizšķīrās. Osports, pēc iepriekšējās spēles beigām, zemāk par 1. vietu pamatturnīra tabulā nevarēja nokrist, bet Ķegums iespēju iekļūt labāko četriniekā jau bija zaudējis. Tāpēc izskatījās, ka līderi spēli nemaz necentās ievirzīt savā gultnē. Turpretim Ķeguma ātrie uzbrucēji gan bija gatavi līderus pārmācīt, ko arī izdarīja jau pirmajā minūtē, kad Aivis Jonikāns raidīja bumbiņu tālajā vārtu stūrī. Arī turpmākajā spēles gaitā ķegumieši bija būtiski pārāki ātrumā, kā arī viņu vārtsargs spēlēja ļoti pārliecinoši. Izmantojot savu ātrumu, pretuzbrukumā Oskars Kozerovskis savējos apbalvoja ar otro vārtu guvumu. Pagāja tikai 40 sekundes, kad Kristaps Plotnieks jau padarīja Osports spēlētāju sejas pavisam drūmas, jo nu jau rezultāts bija 3:0 par labu melnajiem nūju pārvaldniekiem. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmais periods, kas pacēla jautājumu, vai līderi jau domā un gatavojas Final Four spēlēm, vai arī vienkārši ir aizsnaudušies. Atbildi sniedza perioda sākums, kad aktīvi uzbrukt sāka turnīra līderi, ar savu aktivitāti nopelnot sev iespēju spēlēt vairākumā. Šo pārākumu realizēt neizdevās, jo atkal ar savu ātrumu pārsteidza pretinieki, kuri, pārtverot piespēli, jau ceturto reizi pārspēja Osports vārtsargu. Šis vārtu guvums lika sapurināties snaudošajiem līderiem. Divas minūtes vēlāk Mārcis Rengards pārspēja lieliski spēlējošo Dāvi Leperu. Lai arī likās, ka Osports ir aizķēries un varētu sākt pakaļdzīšanos, kārtējā pretuzbrukumā Aivis Jonikāns jau otro reizi šajās spēlē bija pārāks par Kasparu Šļaukstiņu. Nu jau turnīra līderi bija pilnīgi izmainījuši savu spēles stilu un sāka iespiest ķegumiešus viņu zonā. Šis presings deva rezultātu, kad otrajā puslaikā bija nospēlētas astoņas ar pusi minūtes un kad Mārcis Rengards jau otro reizi bija precīzs šajā spēlē. Violeto presings turpinājās, uz ko Ķegums sešas minūtes pirms perioda beigām atbildēja ar 30 sekunžu pārtraukumu. Šis pārtraukums spēles raksturā izmaiņas nedeva, jo turpinājās violetā uzbrukumu lavīna. Pusotru minūti pēc apspriedes Vitālijs Mičuns panāca jau 3:5. Vēl pēc divām minūtēm Armands Rakstiņš jau rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Bija nepieciešamas tikai četrpadsmit sekundes pēc bumbiņas izspēles, kad Osports komandas kapteinis pēc Andra Strazdiņa tāla metiena vārtsarga nenoķerto bumbiņu no gaisa raidīja pretinieku vārtos. Spēlēt bija atlicis tikai nedaudz vairāk par divām minūtēm un Osports presings bija mazliet norimies, tomēr Vitālijs Mičuns, izejot no savas zonas un apspēlējot divus pretinieku spēlētājus, guva savus otros vārtus spēlē un nu jau vadībā izvirzīja turnīra līderus. Ķegums pēc šī vārtu zaudējuma mēģināja doties uzbrukumā un atspēlēties, bet tad kļūdu pieļāva Aigars Rozenbergs, kurš spēlējot neatļauti ar galvu apturēja bumbiņu. Tas neļāva ķegumiešiem atgūt izlieto pārsvaru, turpretim līderiem ļāva izlīst caur adatas aci šajā cīņā un ar 6:5 svinēt uzvaru visās pamatturnīra spēlēs. Apsveicam Osports ar pirmo vietu pamatturnīrā un aizraujošu spēles nogali!

Pēdējās kārtas pēdējā spēlē izšķīrās ne tikai divu, bet trīs komandu likteņi, kura iekļūs vai neiekļūs turnīra labāko četriniekā. Interesanta arī šī spēle bija tādēļ, ka abās komandās spēlēja Ogres Vilku spēlētāji. Spēle sākās samērā spraigi ar bīstamiem uzbrukumiem kā vienu tā otru izpildījumā. Ogresgals pat bija tik ļoti aizrāvies ar uzbrukšanu, ka mēģināja to darīt sešatā, par ko viņi palika uz laukuma četratā. To neizmantoja Ogres Vilki & Co, kā arī viņi neizmantoja savu otro iespēju, kad par nepareizu grūdienu uz divām minūtēm tika sodīts Ralfs Melderis. Arī teicienu par trīs labām lietām neizdevās apstiprināt, jo neizdevās realizēt arī trešo skaitlisko vairākumu. Pirmie vārti tika gūti tikai tad, kad bija nospēlētas 18 minūtes. Precīzs bija Toms Rislings, kurš izvirzīja vadībā Ogres Vilkus & Co. Vēl pēc minūtes Edgars Birkenfelds jau panāca 2:0. Vienīgais, kas mainījās šajā periodā, bija Ogresgala spēlētāju skaits laukumā, jo pēdējās 45 sekundes Toms Ēriķis par spēli ar galvu bija spiests sēdēt malā, bet ne pie savas komandas. Otrā puslaika sākumā Edgars Birkenfelds izmantoja pēdējās vairākuma sekundes un guva jau trešos vārtus savai komandai. Ar šādu rezultāta starpību Ogresgals tomēr nebija ar mieru un vienu minūti vēlāk Kristaps Tontegode jau vienus vārtus atguva. Pagāja tikai desmit sekundes, kad Ogres Vilki & Co Mārtiņa Ansona personā jau atkal atjaunoja trīs vārtu pārsvaru. Uzbrukumi arvien bīstamāki kļuva Ogresgala izpildījumā un jau trīs minūtes pēc tam, kad no saviem vārtiem viņi vilka ārā bumbiņu jau ceturto reizi, Armands Osis to piespieda otro reizi darīt pretinieku vārtsargam. Spēle joprojām turpinājās saspringti un nākamie vārti tika gūti sešas minūtes pēc iepriekšējās izspēles laukuma centrā. Jau atkal triju vārtu pārsvaru panāca Jānis Banders, kad bija atlicis spēlēt vēl astoņas ar pusi minūtes. Pēc divām minūtēm, kad uzbrukumi nevedās, Ogresgals paņēma apspriedei 30 sekundes. Pēc šī pārtraukuma Ogres Vilki & Co bija iespiesti savā laukuma pusē. Šī aizsardzības taktika nedeva savu rezultātu un četras minūtes pirms perioda beigām Kristaps Tontegode jau panāca divu vārtu deficītu. Vētrainie Ogresgala uzbrukumi turpinājās, uz ko Ogres Vilki & Co atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Tomēr veiksmīgāki joprojām izrādījās sarkanie amerikāņu futbolistu stilā izkrāsojušies florbolisti divas minūtes un 11 sekundes pirms tiesnešu perioda beigu signāla, kad jau trešos vārtus guva Kristaps Tontegode. Pagāja tikai viena minūte, kad Edžus Picka pēc Elvija Jankovska piespēles skaļi jo skaļi lika iebļauties līdzi atnākušajiem līdzjutējiem. Pēc rezultāta izlīdzināšanas Ogres Vilki & Co izmantoja savu izdevību 30 sekundes parunāt par dzīvi un sporta veidu vārdā florbols. Pēdējā minūtē, tāpat kā pirmā perioda beigās, vienīgais, kas mainījās uz laukuma bija Ogresgala spēlētāju skaits laukumā, kad atkal uz noraidīto soliņa blakus spēles sekretārei sēdās Toms Ēriķis par distances neievērošanu brīvsitiena izpildīšanas laikā. Tas bija tikai 5 sekundes pirms perioda beigām, līdz ar to izmantot šo iespēju Ogres Vilkiem & Co neizdevās. Ar šo vismaz 1 gūto punktu spēlē Ogresgals izcīnija vietu Final Four, līdz ar to bullīšu sērijai ļoti būtisku nozīmi nepiešķīra. Pirmo golu ar pirmo piegājienu guva Edgars Birkenfelds no Ogres Vilki & Co, bet visi nākamie četri mēģinājumi ne vienas, ne otras komandas izpildījumā nebija veiksmīgi. Pēdējais pamatsērijas mēģinājums veiksmīgs bija Rinaldam Osim. Nākamās papildus sērijas pavadīja skaļš līdzjutēju atbalsts un skaists Ogresgala vārtsarga „breakdance” priekšnesums. Spēles rezultātu izšķīra Armands Osis, kas nodrošināja uzvaru ar rezultātu 6:5, atnesa otro punktu savai komandai šajā spēlē un nodrošināja trešo vietu Osports Kausa Izcīņas pamatturnīrā. Ar šo panākumu apsveicam atraktīvos ogresgaliešus, kā arī ar iekļūšanu turnīra labāko četriniekā!

Pamatturnīrs Osports kausa izcīņā ir noslēdzies. Citai komandai tas beidzās veiksmīgāk, citai ne tik ļoti labi, bet aizraujošākās cīņas joprojām ir priekšā. Drīzumā sāksies cīņas par 5 – 8. vietu,  kā arī, protams pats aizraujošākais visā turnīrā – Final Four. Pirms notiek izšķirošās cīņās, turnīra organizatori gatavo nelielu pārsteigumu visiem Ogres un apkārtējo novadu florbola līdzjutējiem. Par to vēl sekos informācija nedaudz vēlāk, tāpēc turpiniet sekot ziņām un jaunumiem www.osports.lv.