Ceturtdiena, 2012. gada 29. marts

Sestdienas, 31. marta Osports Kausa Izcīņas notikumi

Ar katru brīdi arvien straujāk tuvojas 31. marts un ir prieks redzēt un arī dzirdēt, ka Osports Kausa Izcīņas Zvaigžņu spēle 2012 ir izraisījusi interesi gan dalībniekiem, gan arī līdzjutējiem. Joprojām esam mēģinājuši vairākās pasākuma niansēs uzturēt nelielu intrigu, tomēr nolēmām dažas lietas atklāt, lai pieaug interese par dalību individuālās meistarības pārbaudījumos un liek izvilkt nūjas no skapjiem tiem, kuri tās domāja turēt līdz svētdienas Final Four cīņām. Turpinājumā iepazīstināsim ar visiem konkursa vingrinājumiem, kādos ir iespēja piedalīties no rīta pirms Zvaigžņu spēles.

Pirmais pārbaudījums, kurā būs iespēja piedalīties, ir „Hauzes precīzais iemetiens”. Katram dalībniekam būs 15 bumbiņas, kuras jātrāpa no 5 dažādām vietām un kuras izvietotas 5 m attālumā no vārtiem (skat. zīmējumu). Sarkanās krāsas bumbiņas dod 2 punktus, pārējās 1 punktu. Pamatsacensībās tiks noteikti 4 precīzākie metienu izpildītāji. Ja vairākiem spēlētājiem būs vienāds punktus skaits cīņā par iekļūšanu labāko četriniekā, tie spēlētāji veiks papildus kārtu. Vienam dalībniekam būs iespēja vienu reizi izpildīt 15 metienus.

Pārbaudījums „florbolam.lv ātrums un spēks” ir visvienkāršākais pārbaudījums, kurā tiks mērīts un noteikts spēcīgākais un ātrākais sitiens. Katram dalībniekam būs trīs iespējas uzrādīt savu labāko sitiena ātrumu, no kuriem spēcīgākais tiks ņemts vērā. Labākie četri no konkursa dalībniekiem iekļūs finālā.


Viens no visgrūtākajiem un svarīgākajiem Zvaigžņu spēles pārbaudījumiem ir „Sportland veiklais serpentīns”. Šajā uzdevumā spēlētājam ir jānodemonstrē gan bumbiņas pārvaldīšanas spējas, gan aizsarga apspēlēšanas iemaņas, gan arī precizitāte (skat. jau nākošo zīmējumu). Sacensības pamatturnīrs nedaudz atšķirsies no fināla. Katram dalībniekam būs tikai viena iespēja pierādīt savu meistarību, lai uzrādītu labāko laiku. Tiem, kuri būs ar lēnāku soli šajā sacensībā, būs iespēja atgūt pazaudētās sekundes ar precīzu raidījumu mērķī no 3 metru distances. To nu gan būs iespēja tikai apskatīt sacensību dienā, bet ideja ir ļoti vienkārša – mērķim ir trīs caurumi: mazs, vidējs, liels. Trāpījums mazajā caurumā dod iespēju no noskrietā laika atņemt 15 sekundes, vidējais caurums 10 sekundes, bet lielais caurums 5 sekundes. Netrāpīji – kod pirkstā un ceri, ka pārējie arī vai nu netrāpīs, vai būs ļoti lēni. Finālā iziet četri ātrākie un arī precīzākie. Pusfinālā sacentīsies pirmais ar ceturto, otrais ar trešo labāko laiku, bet atšķirība ir tā, ka jātrāpa būs obligāti vienalga kurā no trīs mērķa caurumiem. Papildus tiks dotas 5 bumbiņas metieniem. Ātrākais būs tas, kurš trāpa pirmais, bet ja neviens no dalībniekiem nav precīzs, tad uzvarētājs ir finālists, kurš visas papildus bumbiņas izmanto visātrāk. Finālā uzvarētājs būs tas, kurš trāpīs pirmais, neskatoties uz to, cik daudz bumbiņas tiks iztērētas papildus. Cerams, ka mums to pietiks.


Čilli Picas vārtsargu konkursā piedalīties ir aicināti pilnīgi visi turnīra vārtsargi, pat tie, kuri ir skatījušies spēles no malas. Katram vārtsargam pusminūtes laikā no 6 m attāluma tiks raidīti 10 metieni, kurus izdarīs 5 turnīra spēlētāji (nekas cits neatliek kā skat. pēdējā zīmējumā). Šajā konkursā uzvarēs tas vārtsargs, kurš būs atvairījis visvairāk metienus. Ja vairākiem „mūriem” būs vienāds atvairīto metienu skaits, uzvarētājs tiks noteikts papildus kārtā.Visticamāk, ka skaistākā bullīša izpildītāju konkurss nav smalki un detalizēti jāapraksta, jo šajā konkursā galvenais sākumā ir bumbiņu dabūt vārtu tīklā. Konkursa pirmajā kārtā nebūs svarīgs bullīša skaistums, jo nākamā kārtā iekļūs tikai tie, kuri būs pārspējuši vārtsargu. Nākamā kārtā katram spēlētājam būs iespēja meistarību parādīt žūrijai, kuras sastāvu mēs joprojām paturēsim noslēpumā (tas intrigai un lai nebūtu mēģinājumu vērtējumu ietekmēt). Finālā iekļūs gan precīzākie, gan skaistākie bullīšu izpildītāji, kuriem savu meistarību būs jāparāda 3 reizes, ko tad jau pavisam bargi vērtēs tā pati noslēpumainā žūrija.


Kad pārbaudījumu priekšsacīkstes būs beigušās, sagaidīsim visi dienas svarīgāko pasākumu – Zvaigžņu spēli. Tagad visi, kas šo rakstu izlasījuši, velk ārā no pieliekamajiem, pagultēm un čeholiem nūjas un sāk trenēties, jo atlikušas tikai 2 dienas, kurās spodrināt savu meistarību.


Uz tikšanos Osports kausa izcīņas Zvaigžņu spēlē 2012. gada 31.martā!!!


Osports.lv administrācija

Dalīties ar rakstu