Latvijas čempionāta pirmā spēle

Tā kā 31. marts bija brīvdiena Osports kausa izcīņas turnīrā, izmantojām iespēju paskatīties uz to, kā risinās cīņas Latvijas Florbola Savienības virslīgas finālā. Kā jau daudziem zināms, ka tajā tikās Lielvārdes un Ķekavas komandas, kur lielvārdiešu rindās spēlēja gan Osports turnīra atbalstītāju florbolam.lv pārstāvis Jānis Jansons, gan mūsu turnīra tiesnesis Sandris Delveris.

Braucot uz spēli likās, ka Lielvārdes sporta zālē iekļūt būs samērā neiespējami, jo ceļmalas un stāvvietas bija pilnas ar automašīnām. Veiksmīgi tikuši stāvvietā, arī zālē atradām nelielu brīvu stūrīti, kur apsēsties un nu spēle varēja arī sākties.

Spēles sākums bija ļoti ātrs un aizraujošs, bet daudzo atbalstītāju skaitu drīz vien iepriecināja mājinieki, kuri jau pēc nospēlētas pusotras minūtes izvirzījās vadībā pēc aizsarga Kaspara Mudeļa tāla uzmetiena. Pēc pusminūtes ķekavieši asi nospēlēja pret mājiniekiem, par ko saņēma noraidījumu un Mikus Valpēters viņus sodīja, dubultojot pārsvaru. Pēc minūtes jau Ķekavas komandas kapteinis vienus vārtus atguva. Sajutuši, ka vārtus tomēr var gūt, viesi turpināja agresīvi uzbrukt, bet mājinieki veiksmīgi tika galā ar šo ofensīvu, jo jau sestajā minūtē vienā no pretuzbrukumiem trešos vārtus savas komandas labā guva Jānis Jansons. Pēc pusotras minūtes jau mūsu tiesnesis saņēma noraidījumu par spēli guļus, ko izmantoja Ķekavas komanda, samazinot starpību līdz minimumam. Pēc pusminūtes Toms Akmeņlauks izmantoja viesu kļūdu un atkal pārsvaru dubultoja – 4:2. Kad bija nospēlētas 9 minūtes pirmajā periodā agresīvā spēle laukuma malā pārvērtās nelielā kautiņā, par ko komandas saņēma abpusēju noraidījumu. Diemžēl vēl pēc pusminūtes Lielvārdes spēlētāji laukumā palika trijatā, ko izmantoja Gints Klēģers no Ķekavas panākot 4:3. Vēl šajā periodā mājinieki izturēja vienu mazākumu, kurā pretinieki vārtus neguva un periods tā arī noslēdzās kāds tas bija pēc nospēlētām 10 minūtēm.

Otrais periods sākās ļoti līdzīgi kā spēles sākums, tikai šoreiz Lielvārdes komandai līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem vajadzēja tikai minūti un 3 sekundes, kad 5:3 panāca Mihails Kostusevs. Savu agresīvo spēles stilu turpināja viesi, par ko saņēma noraidījumu perioda ceturtās minūtes sākumā. Kad bija nospēlētas vairākumā 75 sekundes atkal Mihails Kostusevs izmantoja Jāņa Jansona piespēli un jau sesto reizi piespieda pretinieku vārtsargu meklēt bumbiņu savā vārtu tīklā. Spēles temps pēc šiem vārtiem nedaudz pierima un likās, ka mājinieki sāk spēlēt vairāk no aizsardzības, bet šo taktiku sev par labu izmantoja pretinieki, kad kļūdu savstarpējā saspēlē pieļāva aizsargi un Toms Briedis panāca 6:4. Arī šajā periodā izrādījās, ka visi notikumi norisinājās tikai pirmajās 10 minūtēs, jo rezultāts pēdējās 10 minūtēs vairs nemainījās.

Izskatās, ka spēle gāja pēc viena iestudēta scenārija, jo pirmie vārtus arī trešajā periodā guva Lielvārdes komandas spēlētāji. Šoreiz scenārijs tika realizēts pēc nospēlētām divām ar pusi minūtēm, kad septīto reizi kapitulēt pretinieku vārtsargu lika Jānis Virsnītis. Divas minūtes vēlāk noraidījumu par bloķēšanu saņēma mājinieki. Šo mazākumu savā labā izmantoja nevis ķekavieši, bet lielvārdieši, kuri pēc tālas vārtsarga Igora Ivanova piespēles Jānis Jansons panāca 8:4. Kad bija atlicis spēlēt mazākumā 5 sekundes, Aivis Kusiņš jau devīto reizi lika uzgavilēt savam atbalstītāju pulkam, bet viesiem izmantot 30 sekunžu pārtraukumu. Pārtraukums nāca par labu mājiniekiem, jo jau 26 sekundes pēc spēles atsākšanās Mikus Valpēters panāca 10:4. Pēc bumbiņas izspēles un dažām piespēlēm ar ļoti tālu metienu no savas laukuma puses piektos vārtus savas komandas labā guva Jānis Belusovs. Četras minūtes vēlāk par bīstamu spēli noraidījumu saņēma viesi, ko uzreiz izmantoja Artis Savins, gūstot jau vienpadsmitos vārtus savai komandai. Lielvārde nomainīja vārtsargu, dodot atpūsties lieliski spēlējošajam Igoram Ivanovam. Minūti pēc vārtsargu maiņas jau divpadsmito reizi pretinieku vārtsargu šajā spēlē pārspēja Toms Akmeņlauks. Šie arī bija pēdējie vārti šajās spēlē, kurā ar 12:5 pārāki izrādījās Lielvārdes florbolisti. Ar to arī viņus apsveicam!

Nākamā spēle notiksies jau 1. aprīlī Kocēnos. Vēlēsim veiksmi arī otrajā fināla cīņā Lielvārdes komandai!