Sestdiena, 2020. gada 29. februāris

"Lielvārde/Fat Pipe" sāks ceturtdaļfināla sēriju, pretiniecēs - "Talsu NSS/Krauzers"

Šodien ar četrām spēlēm startēs ELVI florbola līgas vīriešiem izslēgšanas spēles. Ceturtdaļfināla sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām pašreizējās čempiones "Lielvārdes/Fat Pipe" pretiniece ir komanda "Talsu NSS/Krauzers", pirmais mačs notiks šodien pulksten 18.00 Lielvārdes novada Sporta centrā.

Pēc vājā sezonas starta, kad atjauninātā sastāvā spēlējošie Latvijas čempioni balansēja uz izslēgšanas spēļu zonas robežas, bet turpinājumā komandas sekmes tomēr diezgan strauji uzlabojās, kā rezultātā regulāro turnīru Lielvārdes komanda noslēgusi trešajā vietā, turklāt pēdējā kārtā lielvārdieši paši izniekoja iespēju ieņemt arī otro vietu tabulā. Komanda neaizraujas ar lielu rezultativitāti, kā rezultātā neviens no komandas florbolistiem nav sakrājis pat 30 punktus. Rezultatīvākais ar 27 (17+10) punktiem ir Niks Blumfelsds, bet par punktu mazāk ir Jurim Sandim Jēgeram un Sandrim Virsnītim. Jēgers ar 19 precīziem metieniem ir labākais vārtu guvējs. Jāizceļ noteikti arī Jānis Salcevičs, kurš šobrīd, iespējams, ir labākais Latvijas florbola vārtsargs. Pieci komandas spēlētāji bija pieteikti visām sezonas spēlēm, bet no septiņiem rezultatīvākajiem neviens nav piedalījies visās cīņās.

Sērija varētu izvērsties interesanta ar to, ka abu komandu vārtos varētu stāties vārtsargi, kuri palīdzēja vīriešu valstsvienībai kvalificēties šī gada pasaules florbola čempionāta finālturnīram. Talsu vārtos darbojas Valters Kasjaņenko. Talsu komanda pēdējā mačā savā laukumā zaudēja "Rubenei", tādējādi neizmantojot iespēju iekļūt labāko komandu kvartetā, sezonu noslēdzot sestajā vietā. No Lielvārdes florbolistiem talsenieki atpalika vien par pieciem punktiem. Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 40 punktiem ir Artis Raitums, bet 30 punktu robežu pārsniedza arī Toms Bitmanis (38), Andrejs Šķerbergs (32) un Matīss Fogelis (31). Visām spēlēm pieteikti bijuši deviņi spēlētāji, līdz ar to komanda regulāro turnīru varēja aizvadīt teju optimālā sastāvā.

Savstarpējās spēlēs abas komandas uzvaras dalīja uz pusēm. Oktobra izskaņā aizraujošā, bet nerezultatīvā spēlē Talsu florbolisti spēja izraut uzvaru ar 3:2 izbraukumā, bet, tuvojoties sezonas izskaņai, Lielvārdes komanda prata mobilizēties un pārvest uzvaru ar 7:3 no Talsiem. Izslēgšanas spēļu turnīrā abām komandām līdz šim nav nācies sacensties.

Dalīties ar rakstu