Svētdiena, 2021. gada 02. maijs

"Lielvārde/Fat Pipe" dodas pēc uzvaras uz Bausku

Šodien komanda "Lielvārde/Fat Pipe" aizvadīs kārtējo ELVI florbola līgas vīriešiem spēli, viesojoties pie "Bauskas". Lielvārdiešiem, lai atgrieztos labāko astotniekā, ļoti vajadzīga uzvara un trīs punkti.

Pulksten 18.00 "Bauska" - "Lielvārde/Fat Pipe", Bauskā

Bauskā šovakar sacentīsies divas komandas, kas atrodas līdzās viena otrai turnīra tabulā, proti – 11. vietas īpašnieki no Bauskas gaida ciemos valsts čempionus lielvārdiešus, kas atkrituši jau līdz desmitajai vietai. Taisnības labad gan jāsaka, ka starp abām komandām ir milzīga aiza – 13 punktu, turklāt baušķenieki strauji tuvojas situācijai, kad viņiem vairs nebūs pat teorētisku izredžu uz vietu izslēgšanas cīņās. Pēdējās divās spēlēs Bauskas vienība sacentās ar Stalbes "Pārgauju", piedzīvojot neveiksmes ar 4:8 un 6:10, kaut gan bija iespējas aizķert kādu punktu. Piemēram, Stalbē pēc divām trešdaļām baušķenieki bija vadībā ar 6:5, taču pieci bezatbildes vārtu zaudējumi trešajā periodā noveda pie kārtējās neveiksmes. Kristers Ķūrēns-Repša (4+3) tajā spēlē atzīmējās ar hat-trick, bet par labāko spēlētāju atzina Denisu Afanasjevu (1+0), kurš tika pie sava pirmā vārtu guvuma Virslīgā. Noteikti pacīnīties par panākumu patraucēja vienības līderu Aivja Barkovska (13+9) un Valda Vāvera (5+3) nepiedalīšanās spēlē.

Lielvārdes vienība pēc nelielās dīkstāves, kad drošības nolūkos tika izlaistas abas spēles pagājušajā nedēļas nogalē, vakar varēja izbaudīt talsenieku spēju mača izskaņā lauzt cīņas gaitu sev par labu. Vēl četras minūtes pirms pamatlaika beigām pašreizējie čempioni atradās 3:2 vadībā pret kurzemniekiem, bet tad pusotras minūtes laikā divi zaudēti vārti un zaudējums arī visā spēle ar 3:4. Komandai tā bija otrā neveiksme pēc kārtas, kas neļāva atgūt vietu vadošo astotniekā. Divus vārtus no brāļa Markusa Nazarova (4+5) piespēles guva Maikls Nazarovs (8+4), bet ierastie līderi šoreiz nebija tik produktīvi. Pirmo spēli šosezon pieteikumā bija Aivis Kusiņš, taču no viņa rezultatīvs sniegums izpalika. No tabulas perspektīvām viss joprojām ir čempionu rokās, jo, uzvarot šovakar, komanda var apsteigt divas sāncenses un atkal ielauzties kārotajā astotniekā.

Kad abas komandas spēkojās Lielvārdē oktobra pirmajā pusē, viesi cīņā prata noturēties līdz pirmā perioda izskaņai, kad tika zaudēti divi vārti. Otrā perioda vidū mājiniekiem bija jau 7:1 pārsvars, bet visā spēlē tika svinēts 9:3 panākums. Rūdim Žukelim tajā spēlē trīs vārtu guvumi un viena rezultatīva piespēle, bet par labāko atzina Juri Sandi Jēgeru, kuram 2+1. Bauskas komandā Aivim Barkovskim vārtu guvums un piespēle, bet MVP balva tika Kristiānam Čakānam, kuram viens precīzs metiens.