Ceturtdiena, 2015. gada 26. marts

Trīs ogrēnieši tiek kronēti par Lietuvas čempioniem frisbijā.

Pagājušās nedēļas nogalē, Lietuvas pilsētā Marijampolē, norisinājās jau 5. Lietuvas frisbija čempionāts telpās, kurā par čempioniem vīriešu grupā kļuva "Salaspils WT". Čempionu titulu "Salaspils WT" rindās palīdzēja izcīnīt arī trīs ogrēnieši - Ģirts Betmanis; Igors Minovs un Renārs Čeredņičenko.

"Salaspils WT" čempionāts neiesākās viegli, pirmajā dienas spēlē tka aizvadīta pret Latvijas Frisbija Čempionāta vice čempioniem – "Flying Worms" no Ventspils. Abas komandas spēlēja ar nedaudz pamainītiem sastāviem, kā arī ar jauniem spēlētājiem komandā. Saraustītā un kļūdām bagātā spēlē pārāki izrādījās "Salaspils WT" frisbijisti un tika izcīnīta grūta uzvara ar 9:8. Nākamajās grupas spēlēs dominēja salaspilieši un tika izcīnītas uzvaras pret "Skrandantys Dramblinai" no Kauņas (11:5) un pret "Velninai" no Viļņas (11:8). Tas nodrošināja pirmo vietu grupā un nomināli vieglākus pretiniekus ¼ finālā.
Otrās dienas ¼ fināl spēlē "Salaspils WT" tikās ar "Spinin" no Baltkrievijas, kurus vieglā spēle pārspēja ar (rezultāts). Taču jau ½ finālā "Salaspils WT" gaidīja vēl nopietnāks pretinieks – Baltkrievijas pērnā gada čempioni "X3" no Minskas. Spēle ritēja punkts punktā, taču neviena no komandām tā arī nespēja izvirzīties vadībā ar vairāk kā viena punkta pārsvaru. Abas komandas rādīja lielisku sniegumu kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā. Kad spēles laiks jau bija beidzies, spēles tablo rādīja rezultātu 8:8, kas nozimēja, ka uzvarēs tā komanda, kura pirmā iegūs vēl vienu punktu. Spēles pēdējo punktu prasmīgāk nospēlēja salaspilieši un tika svinēta uzvara mačā ar 9:8.
Finālspēlē "Salaspils WT" tikās ar pērnā gada Lietuvas čempioniem – "Vorai" no Viļņas. Spēles pirmā puse iesākās līdzīgā manierē, taču pateicoties zonas aizsardzībai, ar viena punkta pārsvaru, vienmēr priekšā atradās Lietuvas frisbijisti. Pēc puslaika pārtraukuma spēle ritēja citu gaitu, izpaudās "Salaspils WT" fiziskā sagatavotības pārsvars. Drīz pēc puslaika pārtraukuma salaspilieši izlīdzināja rezultātu un pēcāk palielināja to par diviem punktiem (8:6). Turpmākajā spēlē abas komandas apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem un "Salaspils WT" izcīnīja uzvaru ar 11:8. Pirmo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē "Salaspils WT" tika kronēti par Lietuvas telpu frisbija čempioniem.

Rakstu sagatavoja
Ģirts Betmanis
Ogres Frisbija kluba pārstāvis

Dalīties ar rakstu