Svētdiena, 2017. gada 06. augusts

Latvijas junioru izlasē trīs ogrēnieši

Nīderlandes pilsētā Vēnendālā sācies Eiropas jaunatnes čempionāts frisbijā, kurā Latviju pārstāv U20 vīriešu izlase ar trim ogrēniešiem - Juri Miezīti, Nauri Jasukeviču un Ričardu Eglīti - sastāvā. Šodien, 6. augustā, mūsējie aizvadīs pirmo spēli, tiekoties ar apakšgrupas favorītiem īriem, bet otrajā mačā latviešiem pretī stāsies Izraēlas izlase.

Latvijas izlase šajā čempionātā ir vienā apakšgrupā ar ceturto un piekto numuru izliktajām Īrijas un Beļģijas izlasēm, kā arī ar Šveici un Izraēlu. Jau šodien Latvijas izlase aizvadīs spēles ar potenciāli spēcīgākajiem un vājākajiem no sāncenšiem – ar Īriju un Izraēlu. Rīt Latvija spēkosies ar abām atlikušajām D grupas komandām - Beļģijas un Šveices valstsvienībām.

Lai turpinātu cīņu par čempionu titulu, komandām jāiegūst vismaz trešā vieta savā apakšgrupā. Čempionātā kopumā piedalās 19 U-20 vīriešu izlases, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Tā kā Latvijas izlase nav startējusi iepriekšējos Eiropas un pasaules junioru čempionātos, mūsu jaunie frisbijisti turnīrā ir izsēti ar pēdējo - ar 19. numuru.

Latvijas junioru izlase kodolu veido Salaspils Frisbija kluba spēlētāji: Arvīds Žanis Orlovskis ("Salaspils WT"), Artis Lapsiņš, Bruno Jurginsons, Emīls Elksnītis, Ernests Vīlips, Gregors Matīss, Imants Ilgažs un Pēteris Valainis (visi "Salaspils Jr"). Trīs spēlētājus pievienoja Ogres Frisbija klubs: Juri Miezīti, Nauri Jasukeviču un Ričardu Eglīti. Izlasē spēlē arī Aleksandrs Černovs (Rīgas "Sirocco"), Emīls Spuņģis ("Valmiera") un Roberts Dūdiņš (Ventspils "UltiManiacs").

Eiropas jaunatnes čempionāts Nīderlandē norisināsies no 5. līdz 11. augustam. Junioru čempionāti Eiropas komandām notiek ik gadu – nepāra gados notiek Eiropas jaunatnes čempionāts, bet pāra gados – pasaules junioru čempionāts.

Latvijas Frisbija federācija saka lielu paldies par atbalstu Ikšķiles novada pašvaldībai, sporta uzturam "Dion Sportlab" un apdrošināšanas brokerim SIA "KOREN".

Izmantotie resursi: www.frisbee.lv

Dalīties ar rakstu