Pirmdiena, 2020. gada 03. augusts

Meiteņu futbola komandai lielas perspektīvas

No Ķeguma meiteņu futbola komandas divas meitenes ir iekļuvušas Latvijas izlases kandidāšu sarakstā.

Šajā prestižajā sarakstā meitenēm ir palīdzējis nokļūt futbola treneris Jānis Cīrulis, kurš aktīvi vada meiteņu futbola nodarbības Ķeguma komercnovirziena vidusskolas stadionā. Šobrīd tiek aizvadīta otrā meiteņu futbola sezona, kurā jau ir sasniegti izcili panākumi.

Latvijas izlases kandidātes ir Santa Baltause no U14 komandas, kas startē uz U16 Latvijas izlases sastāvu un Letīcija Skudra, kura ir U15 izlases kandidāte. Letīcijai šogad paliks 13 gadi, tāpēc visas perspektīvas vēl ir tikai priekšā. Kā stāsta futbola treneris Jānis Cīrulis Santai Baltausei ir lielas izredzes nostiprināties izlasē, jo futbols ir viņas sirds lieta – ar domu par spēlēm Santa ceļas un iet gulēt. Savukārt Letīcija Skudra paralēli futbola treniņiem nodarbojas arī ar vieglatlētiku, līdz ar to priekšā vēl ir gaidāma izšķiršanās par labu kādam no sporta veidiem. Abām meitenēm ir laba fiziskā un tehniskā sagatavotība, lai iekļūtu izlasē un savu nākotni saistītu ar futbolu.

Ķeguma meiteņu futbola komandai ir izveidojusies laba sadarbība ar futbola klubu “Jelgava”, kas ir viens no līderu klubiem Zemgalē. Pirms vairāk kā gada futbola klubs viesojās Ķegumā, kur kopā ar mūsu meiteņu komandu aizvadīja draudzības spēles. Treneris J.Cīrulis stāsta, ka abi futbola klubi aktīvi sacenšas spēles laukumos. Tieši šīs spēles ir ļoti interesantas, jo rezultāti ir neizšķirti vai ar punkta pārsvaru. Futbola klubs “Jelgava” piedāvāja Ķeguma meitenēm spēlēt Latvijas čempionāta pirmajā līgā (pēc spēka tā ir otrā sieviešu futbola līga Latvijā), kurā šogad tika izveidota sieviešu līgas komanda. Četras meitenes no Ķeguma komandas piekrita šim piedāvājumam un tagad darbojās šajā komandā.

Noslēgumā Jānis Cīrulis atgādina, ka pateicoties Ķeguma novada pašvaldības un Ķeguma komercnovirziena vidusskolas atbalstam futbola treniņi meitenēm ir bezmaksas. Treniņi vasarā vecākajai grupai notiek trīs reizes nedēļā (pirmdienās, otrdienās un ceturtdienās no plkst.10.00), savukārt mazākajai grupiņai (1. – 5.klase) treniņi notiek divas reizes nedēļā (otrdienās un ceturtdienās no plkst.11.00). Jebkura meitene, kura vēlas pamēģināt ir laipni gaidīta Ķeguma komercnovirziena vidusskolas stadionā. Šobrīd meiteņu futbolā aktīvi darbojās vairāk kā 40 jaunās futbolistes.

Izmantotie resursi: kegumanovads.lv

Dalīties ar rakstu