Svētdiena, 2021. gada 09. maijs

HK "Ogre" zaudē Vaiņodē, sērijā būs trešā spēle

Šodien "SynotTip" handbola Virslīgā HK "Ogre" un HK "Vaiņode" aizvadīja ceturtdaļfināla sērijas otro spēli, kas notika vaiņodnieku laukumā. Ar 34:25 panākumu guva Vaiņodes handbolisti, tāpēc uzvarētāju noskaidrošanai būs nepieciešams vēl arī trešais mačs, kas notiks Ogrē.

Handbola kluba "Vaiņode" spēlētāji šajā sezonā jau trīs reizes bija atzinuši Ogres handbolistu pārākumu, divreiz piekāpjoties regulārajā turnīrā, kā arī ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē zaudējot ar rezultātu 36:45. Šodienas spēlē sākums veiksmīgāks izdevās tieši Vaiņodes handbolistiem, kuri jau 15. minūtē bija nonākuši vadībā ar pieciem vārtiem (10:5), bet līdz puslaika beigām iekrājuši sešu vārtu pārsvaru (17:11). Lai gan otrajā puslaikā Ogres handbolistiem nedaudz izdevās atgūties un spēles 38. minūtē pēc Toma Lielā precīza metiena rezultāta starpību pat samazināt līdz trīs vārtiem (18:21), tomēr ar to bija par maz, lai salauztu "Vaiņodes" spēli. Līdz ar to "Vaiņodes" spēlētājiem atkal izdevās atgūties un spēlē uzvarēt ar deviņu vārtu starpību (34:25).

"Vaiņodes" galvenais treneris Artūrs Auders skaidro vairākus faktorus, kuri palīdzējuši gūt uzvaru: "Mums bija klāt vēl viens aizsardzības spēlētājs, līdz ar to uzlabojās aizsardzība, kā arī vārtsargs, pateicoties tam, spēja labāk iejusties spēlē, tādējādi nosargāja vārtus ļoti labi. Tas arī redzams pēc spēles ielaistajos vārtos – pirmajā spēlē zaudējām 45 vārtus, bet šajā tikai 25." Vaiņodes komandas treneris arī skaidro, ka šoreiz izdevies uzspiest savu spēles ritmu: "Ogrē bija ļoti daudz sasteigtu metienu, un pielāgojāmies viņu tempam, ko nevajadzēja darīt. Līdz ar to Ogrē neizdevās sajust to spēli pašiem." Papildinājumus vai citas izmaiņas sastāvā Artūrs Auders sērijas trešajā spēlē neplāno, tomēr, iespējams, ka spēle norisināsies darba dienā, kas var ieviest savas korekcijas: "Cerams, ka būsim tādā pašā sastāvā, varbūt viens spēlētājs var mainīties, bet plānojam, ka būsim visi tie paši. Savu spēli īpaši nemainīsim, varbūt kādas nianses. Analizēšu vēl šīs spēles video – varbūt treniņos kaut ko vēl piespicēsim."

Savukārt handbola komandas "Ogre" spēlējošais treneris/vārtsargs Andris Molotanovs par zaudējumu izsakās mierīgi un jau ir apzinājis lietas, kuras neļāva šodien izcīnīt uzvaru: "Ļoti skaidri bija redzams, ka nevaram iemest, par to liecināja arī spēles statistika. Tāpat nospēlējām vieglprātīgi aizsardzībā, jo uzskatījām, ka spēle iegrozīsies pati par sevi, tomēr tā tas nenotika. Vaiņodē spēles nekad nav bijušas vieglas, jo, iespējams, zāles specifika izsit no sliedēm, un tieši mājiniekiem tā liek justies labāk." Andris Molotanovs uzskata, ka, ja uz nākamo spēli izdosies pareizi noskaņoties, tad arī lielām problēmām cīnīties par uzvaru nevajadzētu būt: "Pirmkārt, jānoskaņojas, jāsakārto aizsardzība un arī jāpārdomā lielā neprecizitāte. Ja šīs lietas līdz nākamajai spēlei izdosies sakārtot, tad nepārprotami varam cīnīties par uzvaru." Par lielo rezultāta starpību Molotanovs norāda, ka šoreiz, kad spēles iznākums jau bija skaidrs, netika mēģināts izglābties, jo tas vairs nebija reāli, līdz ar to vēl brīvāk ļāva pretiniekiem spēlēt, un tur arī šī vārtu starpība radās.

Rezultatīvākais spēlētājs "Vaiņodes" sastāvā bija Oskars Pāvils, kurš kopumā guva 10 vārtus, bet Aināram Pāvilam šajā spēlē astoņi vārti. Rezultatīvākais ogrēniešu rindās bija Toms Lielais, kuram astoņi precīzi metieni. Sērijas pēdējā spēle, kurā izšķirsies, kura no komandām, "Ogre" vai "Vaiņode", iekļūs pusfinālā, norisināsies ceturtdien, 13. maijā, pulksten 19.30 Ogrē. Šī spēle būs pieejama video tiešraidē "SynotTip" handbola Virslīgas Youtube kanālā.